OTOMOBİLİNİZİN  MARKASI ?
Alfa Romeo Marka Seçimi ----ALFA ROMEO---
Audi Marka Seçimi AUDI
BMW Marka Seçimi BMW
Cadillac Marka Seçimi CADILLAC
Chery Marka Seçimi CHERY
Chevrolet Marka Seçimi CHEVROLET
Chrysler Marka Seçimi CHRYSLER
Citroen Marka Seçimi CITROEN
Dacia Marka Seçimi DACIA
Daihatsu Marka Seçimi DAIHATSU
Dodge Marka Seçimi DODGE
Fiat Marka Seçimi FIAT
Ford Marka Seçimi FORD
Geely Marka Seçimi GEELY
GMC Marka Seçimi GMC
Honda Marka Seçimi HONDA
Hummer Marka Seçimi HUMMER
Hyundai Marka Seçimi HYUNDAI
Infiniti Marka Seçimi INFINITI
Jaguar Marka Seçimi JAGUAR
Jeep Marka Seçimi JEEP
Kia Marka Seçimi KIA
Lancia Marka Seçimi LANCIA
Land Rover Marka Seçimi LAND ROVER
Lexus Marka Seçimi LEXUS
Lincoln Marka Seçimi LINCOLN
Mazda Marka Seçimi MAZDA
Mercedes Marka Seçimi MERCEDES
Mini Marka Seçimi MINI
Mitsubishi Marka Seçimi MITSUBISHI
Nissan Marka Seçimi NISSAN
Opel Marka Seçimi OPEL
Peugeot Marka Seçimi PEUGEOT
Porsche Marka Seçimi PORSCHE
Proton Marka Seçimi PROTON
Renault Marka Seçimi RENAULT
Rover Marka Seçimi ROVER
Saab Marka Seçimi SAAB
Seat Marka Seçimi SEAT
Skoda Marka Seçimi SKODA
Smart Marka Seçimi SMART
Subaru Marka Seçimi SUBARU
Suzuki Marka Seçimi SUZUKI
Toyota Marka Seçimi TOYOTA
Volkswagen Marka Seçimi VOLKSWAGEN
Volvo Marka Seçimi VOLVO

Chevrolet Cruze Prins Güvencesiyle

Ecotec 1.6

Writing

Contents of the writing tab

Quotes

Contents of the Quotes tab

Tables

Contents of the Tables tab

Align

Contents of the Align tab
[/wptabcontent]

Writing

Contents of the writing tab

Quotes

Contents of the Quotes tab

Tables

Contents of the Tables tab

Align

Contents of the Align tab
Opel Insignia ve Chevrolet Cruze Araçlarda Sorunsuz LPG Keyfi
Opel Insignia ve Chevrolet Cruze marka araçların subapları daha hafif olması nedeniyle magnezyum alaşımlı malzemeden imal edilmiştir. Daha seri çalışan motor, daha az yakıt tüketimi, daha düşük egzoz emisyon değerleri elde etmek amacıyla kullanılan magnezyum alaşımlı sübapların tasarımında yanma odasında benzin kullanımı göz önünde bulundurulmuştur. Bu araçların LPG'ye dönüşümü sonrasında; yüksek hızda çalışan sübaplara ve seri motora aynı hızda cevap verebilecek gelişmiş bir LPG sistemi kullanılmaması, doğru yazılım ayarlarının yapılamaması durumunda karışım oranları doğru ayarlanamamakta ve yanma odasında ısı artışına neden olmaktadır. Buna ilaveten LPG'nin yanması sonucu yanma odasında benzine göre daha yüksek ısı ortaya çıkarmasıda göz önüne alındığında, bu araçların subap ve subap yataklarında, yalaşık olarak 20.000-30.000 km sonra ısıya bağlı deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Ay Otogaz olarak Opel Insignia ve Chevrolet Cruze marka araçlarda dünyanın en hızlı enjektörlerini kullanan ve sisteme benzinle aynı çalışma hızında cevap verebilen Prins VSI2 sistemini kullanmaktayız. Karışım oranını benzinle birebir aynı ayarlamak amacıyla araca OBD cihazıyla bağlanıp, farklı devirlerde ve farklı yol şartlarında yol ayarı yapmaktayız. LPG'nin yanması sonucu oluşan yüksek ısıyı bertaraf etmek için ise sisteme Valve Care subap koruma sistemini ilave etmekteyiz. Valve Care Subap Koruma sisteminde koruyucu sıvı sayesinde LPG ile yanma sırasında subaplarda koruyucu film tabakası oluşmakta, bu da subapların direncini arttırmakta ve aşınmaları önlemektedir. Chevrolet Cruze marka araçlarda Prins VSI2 sistemine uygun fiyatlı bir alternatif olarak enjektör çalışma hızları biraz daha düşük olan Prins Silverline sistemini yine Valve Care subap koruma sistemiyle ve Landi Renzo Omegas Plus sistemini Flash Lube subap koruma sistemiyle beraber tavsiye etmekteyiz. Yine her iki sistemde de konusunda uzman yetkili ustalarımızın elinde, etkin bir yol ayarı sonucunda ayralanmış doğru karışım oranıyla bu araçların uzun yıllar boyu sorunsuzca ve keyifle kullanılmasını garanti etmekteyiz Daha önce LPG montajını gerçekleştirdiğimiz ve sorunsuzca araçlarını kullanan onlarca Opel Insignia ve Chevrolet Cruze kullanıcısı dostumuzun memnuniyeti bizim en önemli referansımız olmuştur.

Valve Care Subap Koruma Sistemi
ValveCare, yalnızca Prins sistemleri için geliştirilen özgün bir katkı dozlama sistemidir. Özel formüllü katkının motora doğru dozda verilmesini sağlayan ValveCare, supabın ve supap yataklarının zamanından önce aşınmasını önler. Sistem, LPG ve CNG gibi alternatif yakıtlarla çalışabilen her tür içten yanmalı motor için uygundur. Neden ValveCare? Bazı motorlarda supap ve supap yatakları LPG ile çalışırken yıpranmaya karşı daha duyarlıdır. ValveCare dozlama sistemi sayesinde LPG ile birlikte ihtiyaç duyulan katkı, basınç altında motora enjekte edilir. Böylece supaplar ve supap yataklarında aşınmanın önemli ölçüde önlenmesi sağlanır. ValveCare nasıl çalışır? ValveCare dozlama sistemi, bir dozaj pompası ve bir dozlama ünitesinden oluşur. Motor LPG'ye geçer geçmez dozlama pompası çalışır ve ValveCare katkısı basınç altında dozlama ünitesine akmaya başlar. ValveCare dozlama ünitesi, ValveCare katkısının tüm silindirlere (10 silindire kadar) %100 eşit düzeyde yayılmasını sağlar. ValveCare şişesi boşaldığında; araçtaki Prins sistemiyle iletişim kuran ValveCare, gösterge panelindeki Prins anahtarı aracılığıyla sürücüyü sesli olarak uyarır. Şişe boşalmışsa sistem, motorun en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla 60 dakika sonra otomatik olarak benzine geçer. Bu durumda, sürücü boş şişeyi kendisi değiştirebilir veya yetkili Prins bayisine gidebilir. Katkı dozu, motor yüküne ve anlık yakıt tüketimine göre belirlenir. Dolayısıyla, turbo şarjlı motorlar da dahil olmak üzere, uygun miktarda enjekte edilen katkıyla, motorun daima korunması sağlanır. Üstelik her zaman için doğru miktarda katkı enjekte edildiğinden, katkı maddesi tüketimi oldukça ekonomik düzeydedir. Montaj ValveCare dozlama sistemi, Prins sistemi bulunan herhangi bir araca yetkili Prins bayilerinde kurulabilir. Katkı dozu motor yüküne ve anlık yakıt tüketimine göre belirlendiği ve her silindire %100 eşit dağıtıldığı için ValveCare benzersizdir. Avantajları
 •  Prins sistemi bulunan tüm motorlarla uyumludur.
 •  Gerçek LPG tüketimine oranla doğru dozda ValveCare katkı enjeksiyonu sağlar.
 •  Tüketim oranları ekonomiktir.
 •  Supap ve supap yataklarının aşınmasını önler.
 •  Tam otomatik çalışır.
 •  Turbo şarjlı motorlara uygundur.
 •  Ağır yükler altında dahi optimal performans gösterir.
 •  Benzersiz dozlama ünitesi sayesinde, ValveCare katkısı tüm silindirlere eşit dağılır.
 •  ValveCare katkısı tükendiğinde sürücü, Prins sistemi tarafından sesli olarak uyarılır.

Opel Insignia 1.6T 180hp 2011 - Prins VSI2 ve Valve Care

Opel Insignia 1.6T 180hp 2010 - Prins VSI2 ve Valve Care

Chevrolet Cruze 1.6 124hp 2012 - Prins VSI2 ve Valve Care

Chevrolet Cruze 1.6 124hp 2011 - LandiRenzo Omegas Plus ve Flash Lube

Prins VSI-2.0 LPG Sistemi ve Otogaz Dönüşümü

Prins VSI2

Prins VSI-2.0 Sistemi
VSI-2.0 Sıralı Enjeksiyon sistemi" alternatif yakıt sektöründeki en son gelişmeler doğrultusunda geliştirilen piyasada bulunabilecek en gelişmiş LPG otogaz dönüşüm sistemidir.Sistem , son 10 yıldır kalitesiyle kanıtlamış VSI-LPG sisteminin geliştirilmiş versiyonudur.Sistemin tüm parçaları LPG ve CNG uygulamaları için dizayn edilmiş ve en sıkı teknik düzenlemelere uygun; en ciddi sertifikalara sahiptir. Parçaların kompakt dizaynı sayesinde montajları oldukça kolaydır. Optimum performans sağlanması ve emisyonların azaltılması için LPG sistemine ince ayar yapılabilmesine imkân veren VSI-2.0 LPG sisteminin Türkçe arayüzü desteğide bulunmaktadır.
Prins VSI-2.0 Sistemindeki Gelişmeler
-Yakıt seçici anahtarın LED renklerini aracın torpidosuna veya iç döşemesine göre ayarlayabilme imkanı, -Geliştirilmiş ince ayar fonksiyonları, -Modüler Tak ve Sür kablo gurubu, ana tesisat ve enjektör tesisatı ayrıdır. -32 Bit Hızlı ECU, -Motorun soğuk çalıştırmada enejektörlerin yığılmasını önlemek için enjektörlerin ön ısıtılması, -Gaz ile doğrudan çalıştırma fonksiyonu (Acil durumlarda tavsiy edilir). -RPM modülüne gerek yoktur.
                                                                                                        Alıntıdır. -------> www.prinsautogas.com

VSI2 ECU

Prins VSI-2.0 ECU

Aracın motor yönetim sistemiyle.tam uyumlu çalışan Prins VSI-2.0 ECU, Prins mühendisliğinin 25 yılı aşkın tecrübesinin bir ürünüdür. Enjektör diyagnostiğini sürekli izleyen Prins VSI-2.0 ECU, bu sayede ihtiyaç duyulan yakıt miktarını kusursuz bir şekilde hesplamaktadır. Özel olarak hazırlanmış eşsiz VSI-2.0 yazılımı optimum performans sağlanması ve emisyonların azaltılması için VSI-2.0 LPG sistemine ince ayar yapılabilmesine imkân verir.


Prins VSI-2.0 Otogaz VSI-2.0 LPG ECU VSI-2.0 ECU
 • Hem LPG de hem CNG de çalışma özelliği
 • Ana kablo tesisatı için 81 pinli sokete ilaveten araca özel yapılandırma ayarları için 41 pinli soket,
 • 32 Bit ECU
 • RPM modülüne gerek yoktur,
 • Gaz ile doğrudan çalıştırma(Acil durumlar için),
 • Motor sinyalleri, petrol enjektörleri, devir (rpm), MAP, Motor suyu sıcaklığı, vs. ölçümü
 • LPG gaz kesicisinin kontrolü
 • LPG ejektörlerinin kontrolü
 • Yakıt seçeneğinin gösterilmesi
 • Diyagnostik program ile iletişim
 • “Kapalı döngü (Peak and Hold) esasına göre çalışan enjektör sürücüleri
 • Enjektör diyagnostiğinin sürekli izlenmesi: - Aşırı yük- Sürücü sıcaklığı- Kısa devre- Yüksüz
 • Diyagnostik, servis ve parametre yazılımı Windows 98, 2000, XP ve Vista yazılımları ile çalışır
 • CAN-kontrolörü (2.0b) OEM CAN-veriyolu ile iletişim sağlar
 • Komple kablo donanımı: basit ve etkili montaj için renk kodları, metin ve rakamlar
 • Yüksek düzeyde güvenilir (Suya karşı)
 • LPG R67-01, CNG R110, ve E markası onayları

VSI Regülatör

Prins VSI-2.0 Regülatör
Prins VSI regülatör depodan gelen LPG yakıtını içindeki özel kanallar sayesinde motor suyu sıcaklığı ile buharlaştırmaktadır. Özel tasarımı sayesinde LPGyi tam anlamıyla buharlaştırır ve benzine eşdeğer bir yakıt haline getirir. Korozyona karşı dayanıklı malzemeden imal edilen Prins VSI regülatör, asidik, su, yağ, mekanik ve benzeri etkilere karşı üstün dayanım göstererek, aracın yıllarca rahat çalışması sağlar. Geniş (1.7-2.6 bar) ayarlanabilir basınç ayarıyla 6 –8 -10 silindirli yüksek performanslı araçlarda bile tek regülatör sorunsuzca kullanılabilmektedir. 
Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Regülatör VSI Regülatör
 • Kompakt dizayn: Ø125*95mm
 • Sağlam dizayn: 60 bar patlama basıncında test edilmiştir
 • Membranlar, vulkanize conta ve O-ringler: -30ºC ile +120ºC arasındaki sıcaklıklarda değişik şartlar altında test edilmiştir.
 • Basınç fazlası 6 mm hortum kanalıyla giriş manifolduna yönlendirilir
 • Ayarlanabilir basınç: 1,7 –2,6 Bar
 • Tek kademeli valf ile sistem basınç kontrolü.
 • Sistem basıncı manifold giriş basıncından (MAP) bağımsızdır. (Bu durum enjektörün lineer akış karakterinden kaynaklanmaktadır).
 • Turbo motorlu araçlar için opsiyonel map bağlantısı
 • Diğer tek kademeli regülatörlere kıyasla çok stabil dinamik basınç davranışı.
 • Standart ve yüksek debili kesme valfi seçenekleri
 • Entegre sıcaklık sensoru. (NTC rezistörü, 20°C’de R=2500 ohm).
 • R67-01 ve CSA homologasyonludur.

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Gaz Kesici VSI LPG Gaz Kesici
 • LPG gaz kesici sıvı LPG akışını kesmek için kullanılır. Doğrudan regülatöre monte edilir.
 • 135 kW motorlara kadar 6 mm bakır boru ile birlikte standarttır.
 • 135kW ve daha güçlü motorlar için 8 mm bakır boru ile birlikte yüksek akış kapasiteli model kullanılır.
 • Bobin standart kesme ile aynıdır.
 • Pilot mekanizmalıdır
 • Esnek pozisyon (180 derece döndürülebilir).
 • ECE R 67.01 onaylı

Keihin Enjektör

Keihin Enjektörler

Her silindirin giriş manifolduna motorun ihtiyaç duyduğu LPG miktarını mükemmel bir hassaslıkla enjekte eder. Dünyanın en büyük enjektör üreticilerinden Japon Keihin Corp. tarafından Prins işbirliğiyle geliştirilen Keihin enjektörler sınıfının en iyi enjektörleridir. Keihin enjektörler OEM(Orijinal Parça İmalatı) kalitesine ve güvenilirliğine sahiptir.


Prins VSI-2.0 Otogaz Keihin LPG Enjektör Rail Keihin Enjektör Raili
 • PA6 fiberglas ile güçlendirilmiş plastik yapı.
 • Yalnızca sağ versiyonu vardır. Gerekirse montajcı tarafından sağ versiyondan sol versiyona çevrilebilir.
 • Etkileyici görünüm.
 • Hafif ve kompakt yapı.
 • Kolay montaj.
 • Sevkiyattan önce fabrikada monte edilir ve kaçak testi yapılır.
 • 2, 3, 4 veya 5 silindirli gruplar.
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.

Prins VSI-2.0 Otogaz Keihin LPG Enjektör

Keihin Enjektör

 • OEM(Orijinal Parça İmalatı) kalitesinde enjektör.
 • Hizmet ömrü en az 290.000.000 çevrim veya 240.000 km -> 2 yıl sınırsız garanti!
 • Mükemmel lineer akış aralığı (minimumdan maksimum akışa doğrusal %2 hassasiyet). 1.25 ms’ye kadar çok hızlı açılıp kapanma özelliği
 • Düşük direnç 1,25 Ω.
 • Silindir başına 9 kW’tan 45 kW’a kadar motor kapasiteleri için 5 ayrı boyutta enjektör (örn:3 silindir 27 KW, 10 silindir 450 KW).
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.

Keihin Enjektör Seçim Tablosu
Enjektör Tipi Motor Hacmi Silindir Başına Minimum Güç Silindir Başına Maksimum Güç
KW HP KW HP
Beyaz 42cc 9,0 12,1 15,0 20,1
Mavi 52cc 13,0 17,4 20,0 26,8
Turuncu 63cc 18,0 24,1 27,0 36,2
Sarı 73cc 25,0 33,5 35,0 46,9
Kahverengi 100cc 31,0 41,6 45,0 60,3

VSI2 Bileşenler

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI-2.0 LPG Yakıt Seçici Anahtar Prins VSI-2.0 Yakıt Seçici Anahtar

VSI-sistemi tarafından kullanılan yakıt anahtarı aşağıdaki fonksiyonları kontrol eder:

 • Yakıt seçimi
 • Yakıt seviyesi izleme.
 • Hata raporlama.
Dokunmatik tuşla benzinden LPG’ye veya LPG’den benzine geçiş sağlayan ve aynı zamanda tanktaki yakıt seviyesinin izlenmesini sağlayan LED göstergeler içeren yakıt anahtarı bulunmaktadır. Programlanabilir LED renkleri ile aracın iç görünüşüne uyum sağlar. LPG seviyesi çok düşük ise yedek yakıt LED’i yanar. LPG tankının boşalması nedeniyle otomatik olarak benzine geçilmesi durumunda, sürücü sesli olarak ve yanıp sönen LED uyarılır.

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Filtre Prins VSI Filtre

Bu cihaz enjektörlerin zarar görmemesi için yakıtı filtre etmektedir. Filtre ünitesinde yakıt için basınç/ısı sensoru de bulunmaktadır.

 • Filtre bir 0-4 bar basınç sensoru ile çalışır.
 • PA6 cam elyaf ile güçlendirilmiş plastik yapı.
 • Kolay filtre değişimi. Uzun filtre ömrü. (Filtre değişimi her 20.000 km’de bir yapılmalıdır.)
 • Tek ve çift çıkışlı versiyonlar
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.
 


BMW 3.20 - 2007 - Prins VSI2
Mitsubishi ASX 1.6 - 2011 - Prins VSI2
Opel Astra 1.4T - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Chrysler 300C 2.7 - 2005 - Prins VSI2
Suzuki Grand Vitara 1.6 - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Fiat Bravo 1.4 T-Jet - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Mercedes E200 Kompressor - 2006 - Prins VSI2
Chrysler Stratus 2.5 - 1996 - Prins VSI2
Jeep Cherokee 4.0 - 1999 - Prins VSI2
Jaguar S-Type 3.0 V6 - 2000 - Prins VSI2
Opel Astra 1.6 - 2011 - Prins VSI2+ValveCare
Resimlerin ticari kullanım hakkı Ay Otogaz İhr.İth.Otom.San.ve Tic.Ltd.Şti'nde saklıdır.
   

Prins VSI2

Prins VSI-2.0 Sistemi
VSI-2.0 Sıralı Enjeksiyon sistemi" alternatif yakıt sektöründeki en son gelişmeler doğrultusunda geliştirilen piyasada bulunabilecek en gelişmiş LPG otogaz dönüşüm sistemidir.Sistem , son 10 yıldır kalitesiyle kanıtlamış VSI-LPG sisteminin geliştirilmiş versiyonudur.Sistemin tüm parçaları LPG ve CNG uygulamaları için dizayn edilmiş ve en sıkı teknik düzenlemelere uygun; en ciddi sertifikalara sahiptir. Parçaların kompakt dizaynı sayesinde montajları oldukça kolaydır. Optimum performans sağlanması ve emisyonların azaltılması için LPG sistemine ince ayar yapılabilmesine imkân veren VSI-2.0 LPG sisteminin Türkçe arayüzü desteğide bulunmaktadır.
Prins VSI-2.0 Sistemindeki Gelişmeler
-Yakıt seçici anahtarın LED renklerini aracın torpidosuna veya iç döşemesine göre ayarlayabilme imkanı, -Geliştirilmiş ince ayar fonksiyonları, -Modüler Tak ve Sür kablo gurubu, ana tesisat ve enjektör tesisatı ayrıdır. -32 Bit Hızlı ECU, -Motorun soğuk çalıştırmada enejektörlerin yığılmasını önlemek için enjektörlerin ön ısıtılması, -Gaz ile doğrudan çalıştırma fonksiyonu (Acil durumlarda tavsiy edilir). -RPM modülüne gerek yoktur.
Alıntıdır. -------> www.prinsautogas.com

VSI2 ECU

Prins VSI-2.0 ECU

Aracın motor yönetim sistemiyle.tam uyumlu çalışan Prins VSI-2.0 ECU, Prins mühendisliğinin 25 yılı aşkın tecrübesinin bir ürünüdür. Enjektör diyagnostiğini sürekli izleyen Prins VSI-2.0 ECU, bu sayede ihtiyaç duyulan yakıt miktarını kusursuz bir şekilde hesplamaktadır. Özel olarak hazırlanmış eşsiz VSI-2.0 yazılımı optimum performans sağlanması ve emisyonların azaltılması için VSI-2.0 LPG sistemine ince ayar yapılabilmesine imkân verir.


Prins VSI-2.0 Otogaz VSI-2.0 LPG ECU VSI-2.0 ECU
 • Hem LPG de hem CNG de çalışma özelliği
 • Ana kablo tesisatı için 81 pinli sokete ilaveten araca özel yapılandırma ayarları için 41 pinli soket,
 • 32 Bit ECU
 • RPM modülüne gerek yoktur,
 • Gaz ile doğrudan çalıştırma(Acil durumlar için),
 • Motor sinyalleri, petrol enjektörleri, devir (rpm), MAP, Motor suyu sıcaklığı, vs. ölçümü
 • LPG gaz kesicisinin kontrolü
 • LPG ejektörlerinin kontrolü
 • Yakıt seçeneğinin gösterilmesi
 • Diyagnostik program ile iletişim
 • “Kapalı döngü (Peak and Hold) esasına göre çalışan enjektör sürücüleri
 • Enjektör diyagnostiğinin sürekli izlenmesi: - Aşırı yük- Sürücü sıcaklığı- Kısa devre- Yüksüz
 • Diyagnostik, servis ve parametre yazılımı Windows 98, 2000, XP ve Vista yazılımları ile çalışır
 • CAN-kontrolörü (2.0b) OEM CAN-veriyolu ile iletişim sağlar
 • Komple kablo donanımı: basit ve etkili montaj için renk kodları, metin ve rakamlar
 • Yüksek düzeyde güvenilir (Suya karşı)
 • LPG R67-01, CNG R110, ve E markası onayları

VSI Regülatör

Prins VSI-2.0 Regülatör
Prins VSI regülatör depodan gelen LPG yakıtını içindeki özel kanallar sayesinde motor suyu sıcaklığı ile buharlaştırmaktadır. Özel tasarımı sayesinde LPGyi tam anlamıyla buharlaştırır ve benzine eşdeğer bir yakıt haline getirir. Korozyona karşı dayanıklı malzemeden imal edilen Prins VSI regülatör, asidik, su, yağ, mekanik ve benzeri etkilere karşı üstün dayanım göstererek, aracın yıllarca rahat çalışması sağlar. Geniş (1.7-2.6 bar) ayarlanabilir basınç ayarıyla 6 –8 -10 silindirli yüksek performanslı araçlarda bile tek regülatör sorunsuzca kullanılabilmektedir.
Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Regülatör VSI Regülatör
 • Kompakt dizayn: Ø125*95mm
 • Sağlam dizayn: 60 bar patlama basıncında test edilmiştir
 • Membranlar, vulkanize conta ve O-ringler: -30ºC ile +120ºC arasındaki sıcaklıklarda değişik şartlar altında test edilmiştir.
 • Basınç fazlası 6 mm hortum kanalıyla giriş manifolduna yönlendirilir
 • Ayarlanabilir basınç: 1,7 –2,6 Bar
 • Tek kademeli valf ile sistem basınç kontrolü.
 • Sistem basıncı manifold giriş basıncından (MAP) bağımsızdır. (Bu durum enjektörün lineer akış karakterinden kaynaklanmaktadır).
 • Turbo motorlu araçlar için opsiyonel map bağlantısı
 • Diğer tek kademeli regülatörlere kıyasla çok stabil dinamik basınç davranışı.
 • Standart ve yüksek debili kesme valfi seçenekleri
 • Entegre sıcaklık sensoru. (NTC rezistörü, 20°C’de R=2500 ohm).
 • R67-01 ve CSA homologasyonludur.

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Gaz Kesici VSI LPG Gaz Kesici
 • LPG gaz kesici sıvı LPG akışını kesmek için kullanılır. Doğrudan regülatöre monte edilir.
 • 135 kW motorlara kadar 6 mm bakır boru ile birlikte standarttır.
 • 135kW ve daha güçlü motorlar için 8 mm bakır boru ile birlikte yüksek akış kapasiteli model kullanılır.
 • Bobin standart kesme ile aynıdır.
 • Pilot mekanizmalıdır
 • Esnek pozisyon (180 derece döndürülebilir).
 • ECE R 67.01 onaylı

Keihin Enjektör

Keihin Enjektörler

Her silindirin giriş manifolduna motorun ihtiyaç duyduğu LPG miktarını mükemmel bir hassaslıkla enjekte eder. Dünyanın en büyük enjektör üreticilerinden Japon Keihin Corp. tarafından Prins işbirliğiyle geliştirilen Keihin enjektörler sınıfının en iyi enjektörleridir. Keihin enjektörler OEM(Orijinal Parça İmalatı) kalitesine ve güvenilirliğine sahiptir.


Prins VSI-2.0 Otogaz Keihin LPG Enjektör Rail Keihin Enjektör Raili
 • PA6 fiberglas ile güçlendirilmiş plastik yapı.
 • Yalnızca sağ versiyonu vardır. Gerekirse montajcı tarafından sağ versiyondan sol versiyona çevrilebilir.
 • Etkileyici görünüm.
 • Hafif ve kompakt yapı.
 • Kolay montaj.
 • Sevkiyattan önce fabrikada monte edilir ve kaçak testi yapılır.
 • 2, 3, 4 veya 5 silindirli gruplar.
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.

Prins VSI-2.0 Otogaz Keihin LPG Enjektör

Keihin Enjektör

 • OEM(Orijinal Parça İmalatı) kalitesinde enjektör.
 • Hizmet ömrü en az 290.000.000 çevrim veya 240.000 km -> 2 yıl sınırsız garanti!
 • Mükemmel lineer akış aralığı (minimumdan maksimum akışa doğrusal %2 hassasiyet). 1.25 ms’ye kadar çok hızlı açılıp kapanma özelliği
 • Düşük direnç 1,25 Ω.
 • Silindir başına 9 kW’tan 45 kW’a kadar motor kapasiteleri için 5 ayrı boyutta enjektör (örn:3 silindir 27 KW, 10 silindir 450 KW).
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.

Keihin Enjektör Seçim Tablosu
Enjektör Tipi Motor Hacmi Silindir Başına Minimum Güç Silindir Başına Maksimum Güç
KW HP KW HP
Beyaz 42cc 9,0 12,1 15,0 20,1
Mavi 52cc 13,0 17,4 20,0 26,8
Turuncu 63cc 18,0 24,1 27,0 36,2
Sarı 73cc 25,0 33,5 35,0 46,9
Kahverengi 100cc 31,0 41,6 45,0 60,3

VSI2 Bileşenler

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI-2.0 LPG Yakıt Seçici Anahtar Prins VSI-2.0 Yakıt Seçici Anahtar

VSI-sistemi tarafından kullanılan yakıt anahtarı aşağıdaki fonksiyonları kontrol eder:

 • Yakıt seçimi
 • Yakıt seviyesi izleme.
 • Hata raporlama.
Dokunmatik tuşla benzinden LPG’ye veya LPG’den benzine geçiş sağlayan ve aynı zamanda tanktaki yakıt seviyesinin izlenmesini sağlayan LED göstergeler içeren yakıt anahtarı bulunmaktadır. Programlanabilir LED renkleri ile aracın iç görünüşüne uyum sağlar. LPG seviyesi çok düşük ise yedek yakıt LED’i yanar. LPG tankının boşalması nedeniyle otomatik olarak benzine geçilmesi durumunda, sürücü sesli olarak ve yanıp sönen LED uyarılır.

Prins VSI-2.0 Otogaz VSI LPG Filtre Prins VSI Filtre

Bu cihaz enjektörlerin zarar görmemesi için yakıtı filtre etmektedir. Filtre ünitesinde yakıt için basınç/ısı sensoru de bulunmaktadır.

 • Filtre bir 0-4 bar basınç sensoru ile çalışır.
 • PA6 cam elyaf ile güçlendirilmiş plastik yapı.
 • Kolay filtre değişimi. Uzun filtre ömrü. (Filtre değişimi her 20.000 km’de bir yapılmalıdır.)
 • Tek ve çift çıkışlı versiyonlar
 • R67-01 ve R110 homologasyonlu.
 


BMW 3.20 - 2007 - Prins VSI2
Mitsubishi ASX 1.6 - 2011 - Prins VSI2
Opel Astra 1.4T - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Chrysler 300C 2.7 - 2005 - Prins VSI2
Suzuki Grand Vitara 1.6 - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Fiat Bravo 1.4 T-Jet - 2011 - Prins VSI2 + ValveCare
Mercedes E200 Kompressor - 2006 - Prins VSI2
Chrysler Stratus 2.5 - 1996 - Prins VSI2
Jeep Cherokee 4.0 - 1999 - Prins VSI2
Jaguar S-Type 3.0 V6 - 2000 - Prins VSI2
Opel Astra 1.6 - 2011 - Prins VSI2+ValveCare
Resimlerin ticari kullanım hakkı Ay Otogaz İhr.İth.Otom.San.ve Tic.Ltd.Şti'nde saklıdır.